Поврзи се со нас:
071 219 955

Мени
Мени
Како да се забавувате со децата во пролет?

16.04.2023 19:00:30

Како да се забавувате со децата во пролет?

Како да се забавувате со децата во пролет?

Пролетта е тука, децата се полни со енергија и време е да ги исполниме сончевите и свежи денови со интересни и развојни активности на отворено! Од чести состаноци со пријателите и омилените игри до вклучување нови активности, сигурни сме дека сакате да ја искористите максимално секоја бесплатна минута. Прочитајте ги нашите идеи за темата во следните редови и инспирирајте се. :)

Откријте ја сезоната на игри на отворено

Во зависност од возраста на вашето дете, можете да се препуштите на различни игри во паркот. Вклучи ја топката - фрли ја наоколу, играј фудбал, пијан морков, народна топка... Скокај јаже и ластик, играј федербол, фрли фризби и летај змеј. Резервирајте нови креди не само за цртање, туку и за играње дама, морски шах, цртање лавиринти, учење на буквите и што друго ќе ви падне на ум. Не можеме да ги пропуштиме меурчињата од сапуница, толку сакани од децата. Или количките со далечински управувач, кои сега се време да се изнесат надвор и да се „возат“ по желба. Додаваме и бркање, криенка, криенка, береме пролетни цвеќиња, плетеме венци за малите принцези и фотографираме многу, многу.

За игри и фотосесии, обезбедете удобни детски обувки во кои децата ќе можат да трчаат и дивеат, а кои ќе одговараат на нивната свежа пролетна облека. Можете да сметате на нашите модели - тие се прилагодени на карактеристиките на растечките детски стапала, изработени се од квалитетни природни материјали и се неверојатно лесни и флексибилни.

Велосипед, тротинет или скејт? 

Конечно, време е за омилениот тротинет - кој исто така ви помага да се движите побрзо со децата низ градот. Како и рамнотежата за ролерки. Ако малиот е подготвен, научете го да вози без помошни тркала. Земете тротинет и велосипед ако ги немате - возењето во паркови или други природни места е одлично искуство кога се споделува со целото семејство. Или пробајте скејтборд. Ако на вашето дете му се допаѓаат ваквите активности, сигурно ќе биде среќен да научи нешто ново. Исто така, можете да се сетите на лизгање на мраз на пример - тоа е забавно и е уште еден одличен начин да се движите.

Овде додаваме и нови спортови на отворено, како што се пинг-понг или тенис на терен - можете да ги испробате оваа пролет за да видите дали му се допаѓаат на вашето малечко. А кога станува збор за спортски активности – не заборавајте на квалитетните супер удобни патики. Ги препорачуваме нашите детски модели на Reebok, тие се одличен избор и за спорт и за секојдневниот живот. Како и детската облека - изработена е од висококвалитетен органски памук, нежна за детската кожа, има многу удобни кроеви и може да се облече и соблече за неколку секунди.

Организирајте пикник во природа

По активностите, време е за малку одмор. А совршено место за пролетен одмор е токму пикникот во природа. Одберете сончев и топол ден, уверете се да не врнело неодамна и упатете се кон омилената ливада во парк или во природа. И складирајте не само со добрите, туку и со разновидни игри погодни за на ќебето за пикник. Од играчки што можете да ги фрлате наоколу и да се забавувате со вашето малечко, до друштвени игри, сложувалки, книги, тесто за играње, книга со скици и моливи, налепници, практични активности и друго. Во принцип - можете да направите цела креативна работилница на отворено! Кога ќе го почувствувате тоа, веќе ќе поминат часови, во кои ќе се сетите колку е инспиративно и охрабрувачко да се тоне во игри меѓу зеленило и цвеќиња.

Уште идеи

Секако, има и многу други активности на кои треба да се препуштите во текот на пролетните денови. На пример - прошетајте до ново игралиште, градинка или парк, а ако имате повеќе време - посетете некое непознато место надвор од градот. Ако вклучува убава шума и река или езеро - уште подобро. Направете куќичка за птици со децата, засадете дрво или однесете ги на јавање.

Овде вклучуваме уште еден модел на патики погодни за сите горенаведени - детски старки. Тие се одлични за секојдневно носење, изгледаат одлично во секоја облека и внесуваат удобност во активностите на отворено. А за врнежливи денови не заборавајте да подготвите гумени чизми. Децата сакаат да си играат на дожд и со стабилни и дишечки детски чизми кои ги чуваат стапалата суви и топли, тие ќе уживаат и во овие денови и ќе поминуваат максимално време надвор.

Пролет е - што повеќе да бараме? Нè очекуваат паркови, игралишта и природни места, а колку повеќе идеи за игри сме спремиле, толку подобро. Се надеваме дека нашите совети се корисни и ви посакуваме нова возбудлива пролет!:) А ако ви треба помош при изборот на вистинските детски обувки, знаете дека секогаш сме тука.

Коментари

Оваа статија сеуште нема коментари

Остави коментар

Блог

Блог

Како да се забавувате со децата во пролет?

Како да се забавувате со децата во пролет?

Како да се забавувате со децата во пролет?Пролетта е тука, децата се полни со енергија и време е да ги исполниме сончевите и свежи денови со интересни и р Како да се забавувате со децата во пролет?Пролетта е тука, децата се полни со енергија и време е да ги исполниме сончевите и свежи денови со интересни и р 2023-04-16T19:00:33+02:00 Како да се забавувате со децата во пролет?

<h1><span style="font-size: 14pt;">Како да се забавувате со децата во пролет?</span></h1> <p><span style="font-size: 10pt;">Пролетта е тука, децата се полни со енергија и време е да ги исполниме сончевите и свежи денови со интересни и развојни активности на отворено! Од чести состаноци со пријателите и омилените игри до вклучување нови активности, сигурни сме дека сакате да ја искористите максимално секоја бесплатна минута. Прочитајте ги нашите идеи за темата во следните редови и инспирирајте се. :)</span></p> <h1><span style="font-size: 14pt;">Откријте ја сезоната на игри на отворено</span></h1> <p><span style="font-size: 10pt;">Во зависност од возраста на вашето дете, можете да се препуштите на различни игри во паркот. Вклучи ја топката - фрли ја наоколу, играј фудбал, пијан морков, народна топка... <strong>Скокај јаже и ластик, играј федербол, фрли фризби и летај змеј</strong>. Резервирајте нови креди не само за цртање, туку и за <strong>играње дама, морски шах, цртање лавиринти, учење на буквите</strong> и што друго ќе ви падне на ум. Не можеме да ги пропуштиме меурчињата од сапуница, толку сакани од децата. Или <strong>количките со далечински управувач</strong>, кои сега се време да се изнесат надвор и да се &bdquo;возат&ldquo; по желба. Додаваме и бркање, криенка, криенка, береме пролетни цвеќиња, плетеме венци за малите принцези и фотографираме многу, многу.</span></p> <p><span style="font-size: 10pt;">За игри и фотосесии, <strong>обезбедете удобни</strong> <a href="https://k-k.mk/category/detski-obuvki">детски обувки</a> во кои децата ќе можат да трчаат и дивеат, а кои ќе одговараат на нивната свежа пролетна облека. Можете да сметате на нашите модели - <strong>тие се прилагодени на карактеристиките на растечките детски стапала</strong>, изработени се од квалитетни природни материјали и се неверојатно лесни и флексибилни.</span></p> <h1><span style="font-size: 14pt;">Велосипед, тротинет или скејт?&nbsp;</span></h1> <p>Конечно, време е за омилениот тротинет - кој исто така ви помага да се движите побрзо со децата низ градот. Како и рамнотежата за ролерки. Ако малиот е подготвен, научете го да вози без помошни тркала. <strong>Земете тротинет и велосипед</strong> ако ги немате - возењето во паркови или други природни места е одлично искуство кога се споделува со целото семејство. <strong>Или пробајте скејтборд</strong>. Ако на вашето дете му се допаѓаат ваквите активности, сигурно ќе биде среќен да научи нешто ново. Исто така, можете да се сетите на лизгање на мраз на пример - тоа е забавно и е уште еден одличен начин да се движите.</p> <p>Овде додаваме и нови спортови на отворено, како што се <strong>пинг-понг или тенис на терен</strong> - можете да ги испробате оваа пролет за да видите дали му се допаѓаат на вашето малечко. А кога станува збор за спортски активности &ndash; не заборавајте на квалитетните супер удобни патики. Ги препорачуваме нашите детски модели на <a href="https://k-k.mk/selection/reebok">Reebok</a>, тие се одличен избор и за спорт и за секојдневниот живот. Како и <a href="https://k-k.mk/selection/detska-garderoba">детската облека</a> - <strong>изработена е од висококвалитетен органски памук</strong>, нежна за детската кожа, има многу удобни кроеви и може да се облече и соблече за неколку секунди.</p> <h1><span style="font-size: 14pt;">Организирајте пикник во природа</span></h1> <p>По активностите, време е за малку одмор. А совршено место за пролетен одмор е токму пикникот во природа. Одберете сончев и топол ден, <strong>уверете се да не врнело неодамна и упатете се кон омилената ливада во парк или во природа</strong>. И складирајте не само со добрите, туку и со разновидни игри погодни за на ќебето за пикник. Од играчки што можете да ги фрлате наоколу и да се забавувате со вашето <strong>малечко, до друштвени игри, сложувалки, книги, тесто за играње, книга со скици и моливи, налепници, практични активности и друго</strong>. Во принцип - можете да направите цела креативна работилница на отворено! Кога ќе го почувствувате тоа, веќе ќе поминат часови, во кои ќе се сетите колку е инспиративно и охрабрувачко да се тоне во игри меѓу зеленило и цвеќиња.</p> <h1><span style="font-size: 14pt;">Уште идеи</span></h1> <p>Секако, има и многу други активности на кои треба да се препуштите во текот на пролетните денови. На пример - <strong>прошетајте до ново игралиште, градинка или парк</strong>, а ако имате повеќе време - посетете некое непознато место надвор од градот. Ако вклучува убава шума и река или езеро - уште подобро. <strong>Направете куќичка за птици со децата, засадете дрво или однесете ги на јавање.</strong></p> <p>Овде вклучуваме уште еден модел на патики погодни за сите горенаведени - <a href="https://k-k.mk/category/startki-kk">детски старки</a>. Тие се одлични за секојдневно носење, изгледаат одлично во секоја облека и <strong>внесуваат удобност во активностите на отворено.</strong> А за врнежливи денови не заборавајте да подготвите <a href="https://k-k.mk/category/gumeni-chizmi-2">гумени чизми</a>. Децата сакаат да <strong>си играат на дожд и со стабилни и дишечки детски чизми кои ги чуваат стапалата суви и топли</strong>, тие ќе уживаат и во овие денови и ќе поминуваат максимално време надвор.</p> <p><span style="font-family: 'comic sans ms', sans-serif;">Пролет е - што повеќе да бараме? Н&egrave; очекуваат паркови, игралишта и природни места, а колку повеќе идеи за игри сме спремиле, толку подобро. Се надеваме дека нашите совети се корисни и ви посакуваме нова возбудлива пролет!:) А ако ви треба помош при изборот на вистинските детски обувки, знаете дека секогаш сме тука.</span></p>

Споредба на продукти