Поврзи се со нас:
071 219 955

Какви летни обувки им се потребни на децата?

24.07.2022 12:46:11

Какви летни обувки им се потребни на децата?

Летото е официјално тука! Безгрижни викенди во природа, морски возбудувања, планински авантури... Прекрасно е колку нови сончеви искуства не очекуваат со нашите најблиски. А ние сме подготвени со летни детски обувки, погодни за различни места и пригоди. Се надеваме дека нашите совети ќе ви бидат корисни.

Се разбира, сандали

Летото без сандали е невозможна мисија. При изборот на детски обувки, прво и најважно е тие да бидат многу удобни и да одговараат на возраста на децата. Ова дефинитивно важи и за сандалите. Внимавајте моделот што ќе го одберете за вашето дете, да биде од природни материјали кои гарантираат удобност и издржливост и да биде лесен и флексибилен.

Особено за малите под 2 години, одберете стабилен модел околу глуждот, затворен напред за да ги заштити прстите од повреда. И по можност со лепенки за лесно облекување и соблекување.

Конечно, одлучете дали преферирате спортски, лежерен или елегантен модел, како и дали сакате сандалите да бидат водоотпорни.

Старки за игри и прошетки во природа

Стартките (патики) се одлично решение за лето и треба да ги има во секој детски гардеробер. Фактот што се затворени ги прави погодни за различни терени и активности. Воедно се лесни, изработени од ткаенина, за стапалата да не се потат и малечките да се чувствуваат добро со нив во топлите денови.

Со стартките, децата можат да трчаат и скокаат по игралишта и паркови, да се качуваат на дрвја, да возат велосипеди и скутери, да шетаат по планините. Ги штитат стапалата од нечистотија и повреди, а влошката од мемори пена носи мекост на секој чекор. Покрај тоа, ги има во разни бои, и се комбинираат на многу трендовски начин со речиси сите спортски и елегантни комбинации.

Бебешки обувки за летно проодување

Во случај да имате малечко што е во фаза на одење - одберете висококвалитетни бебешки проодувалки со кои ќе може самоуверено и среќно да ги направи првите чекори. Летните модели треба да бидат колку што е можно лесни и да дишат, како и да ги исполнуваат главните карактеристики на квалитетна обувка: да бидат направени од меки природни материјали, да бидат стабилни околу петицата и глуждот, лабави до прстите и со флексибилен ѓон што не се лизга. Исто така, важно е лесно да се облекува и соблекува и да ги следи природните облини на стапалото, создавајќи чувство на одење бос. Откако ќе се уверите дека сте одбрале сличен модел, време е да се нурнете во незаборавните емоции кои ја придружуваат летната прошетка. ❤️

Подготвени за плажа! 

Не очекуваат базени и мориња. 🙂 Не заборавајте да ги подготвите и детските стапала за на плажа, така што ќе им набавите соодветни обувки за намената. Размислете дали тоа треба да бидат папучи или апостолки - од папучите можете да одберете дизајн со ремен за поудобно одење или прави гумени сандали. Важно е да барате модел кој е удобен, лесен, не се лизга и брзо се суши. Имајте на ум дека покрај на плажа, малечките во текот на целата година ќе ги користат влечките и апостолките за капење и базен.

Летните емоции, ни се едни од најомилените, а кај најмалите секоја сончева минута е уште покомплетна. Уверете се дека сте се погрижиле за детските стапала и... храбро напред кон одличната сезона! И не заборавајте дека ние сме при рака за стручен совет или помош за вистинските обувки за вашите деца.

Коментари

Оваа статија сеуште нема коментари

Остави коментар

Блог

Блог

Какви летни обувки им се потребни на децата?

Какви летни обувки им се потребни на децата?

Летото е официјално тука! Безгрижни викенди во природа, морски возбудувања, планински авантури... Прекрасно е колку нови сончеви искуства не очекуваат со н Летото е официјално тука! Безгрижни викенди во природа, морски возбудувања, планински авантури... Прекрасно е колку нови сончеви искуства не очекуваат со н 2022-07-24T12:46:17+02:00 Какви летни обувки им се потребни на децата?

<p><span style="font-size: 10pt;">Летото е официјално тука! Безгрижни викенди во природа, морски возбудувања, планински авантури... Прекрасно е колку нови сончеви искуства не очекуваат со нашите најблиски. А ние сме подготвени со летни детски обувки, погодни за различни места и пригоди. Се надеваме дека нашите совети ќе ви бидат корисни.</span></p> <h1><span style="font-size: 14pt;">Се разбира, сандали</span></h1> <p>Летото без <a href="https://k-k.mk/category/detski-sandali">сандали</a> е невозможна мисија. При изборот на детски обувки, прво и најважно е тие да бидат <strong>многу удобни и да одговараат на возраста на децата</strong>. Ова дефинитивно важи и за сандалите. Внимавајте моделот што ќе го одберете за вашето дете, да биде од <strong>природни материјали</strong> кои гарантираат удобност и издржливост и да биде лесен и флексибилен.</p> <p>Особено за малите под 2 години, <strong>одберете стабилен модел околу глуждот, затворен напред</strong> за да ги заштити прстите од повреда. И по можност со лепенки за лесно облекување и соблекување.</p> <p>Конечно, одлучете дали преферирате <strong>спортски, лежерен или елегантен модел</strong>, како и дали сакате сандалите да бидат водоотпорни.</p> <h1><span style="font-size: 14pt;">Старки за игри и прошетки во природа</span></h1> <p><a href="https://k-k.mk/category/startki-kk"><span style="font-size: 10pt;">Стартките</span></a><span style="font-size: 10pt;"> (патики) се одлично решение за лето и треба да ги има во секој детски гардеробер. Фактот што се затворени ги прави<strong> погодни за различни терени и активности</strong>. Воедно се <strong>лесни, изработени од ткаенина, за стапалата да не се потат</strong> и малечките да се чувствуваат добро со нив во топлите денови.</span></p> <p><span style="font-size: 10pt;">Со стартките, децата можат да трчаат и скокаат по игралишта и паркови, да се качуваат на дрвја, да возат велосипеди и скутери, да шетаат по планините. <strong>Ги штитат стапалата од нечистотија и повреди</strong>, а влошката од мемори пена носи мекост на секој чекор. Покрај тоа, ги има во разни бои, и се комбинираат на многу трендовски начин со речиси сите спортски и елегантни комбинации.</span></p> <h1><span style="font-size: 14pt;">Бебешки обувки за летно проодување</span></h1> <p><span style="font-size: 10pt;">Во случај да имате малечко што е во фаза на одење - одберете висококвалитетни <a href="https://k-k.mk/category/bebeshki-obuvki">бебешки проодувалки</a> со кои ќе може самоуверено и среќно да ги направи првите чекори. Летните модели треба да бидат колку што е можно лесни и да дишат, како и да ги исполнуваат главните карактеристики на квалитетна обувка: да бидат направени од меки природни материјали, да бидат стабилни околу петицата и глуждот, лабави до прстите и со флексибилен ѓон што не се лизга. Исто така, важно е лесно да се облекува и соблекува и да ги следи природните облини на стапалото, создавајќи чувство на одење бос. Откако ќе се уверите дека сте одбрале сличен модел, време е да се нурнете во незаборавните емоции кои ја придружуваат летната прошетка. ❤️</span></p> <h1><span style="font-size: 14pt;">Подготвени за плажа!&nbsp;</span></h1> <p><span style="font-size: 10pt;">Не очекуваат базени и мориња. 🙂 Не заборавајте да ги подготвите и детските стапала за на плажа, така што ќе им набавите соодветни обувки за намената. Размислете дали тоа треба да бидат<a href="https://k-k.mk/category/papuchi-i-apostolki"> папучи или апостолки</a> - од папучите можете да одберете дизајн со ремен за поудобно одење или прави гумени сандали. Важно е да барате модел кој е удобен, лесен, не се лизга и брзо се суши. Имајте на ум дека покрај на плажа, малечките во текот на целата година ќе ги користат влечките и апостолките за капење и базен.</span></p> <p><span style="font-size: 10pt; font-family: 'comic sans ms', sans-serif;">Летните емоции, ни се едни од најомилените, а кај најмалите секоја сончева минута е уште покомплетна. Уверете се дека сте се погрижиле за детските стапала и... храбро напред кон одличната сезона! И не заборавајте дека ние сме при рака за стручен совет или помош за вистинските обувки за вашите деца.</span></p> <p></p>

, , , , , ,
Споредба на продукти