Поврзи се со нас:
071 219 955

Reebok Детски патики

24.07.2022 11:26:22

Reebok Детски патики

Спортски обувки за незаборавни авантури

Среќни сме што можеме да ве задоволиме со уште една нова категорија во асортиманот на нашата продавница во Скопје Сити Мол - Reebok детски патики!

За вас направивме посебен избор од колекцијата на светскиот бренд за спортски патики Reebok!

Нашиот избор вклучува Royal Prime, Rush Runner, XT Sprinter и други хит модели!

За трчање, играње со топка, тенис, качување, футбал или само прошетка во природа, детските патики Reebok ќе бидат верен и постојан пријател на вашето дете. Неверојатно лесни и удобни, со мрежести ткаенини за дишење и погодни за секоја авантура!

Историјата на брендот

Возбудливата приказна на REEBOK е погодна за долгометражен филм. Во далечната 1895 година, Џозеф Вилијам Фостер го основал брендот J.W.Foster, фокусирајќи се на атлетските патики за трчање. Така се роди првиот дизајн кој остана во историјата под името „Foster's Running Pumps“ или буквално преведено – Лесни патики за трчање. Специфичната работа за овие патики е тоа што имаат шила напред, што им помага на тркачите со тоа што ги прави постабилни и поефикасни. Олимписките спортисти најмногу ги носат овие патики, а на престижните почести на брендот се додава и златниот медал на Харолд Абрахамс од Велика Британија, кој со нив победи на летните олимписки игри во Париз.

Во 1958 година, внуците на основачот на компанијата, Џо и Џеф Фостер, ја преименуваа компанијата, со брендот Reebok кој го знаеме и денес, што значи еден вид африканска антилопа.

Амблематичниот модел на брендот е роден во 1982 година и е наречен New Port Classic (NPC). Патиката е изработена од висококвалитетни материјали, има класичен дизајн и е лесна како пердув.

За време на бумот на аеробик во 1980-тите, ѕвездите како Сибил Шеперд ја шокираа публиката на Еми наградите во 1985 година појавувајќи се во долг црн фустан и светло портокалови патики на Reebok. Зошто да не?

Од 1986 до 2014 година, компанијата воведе многу иновации како што се Системот за враќање на енергијата (ERS) - систем сличен на амортизерите и зафаќање на механичката енергија при стапнување и враќање на импулсот на тркачот, DMX за поминување воздух низ патиката, Хексалит - систем за амортизирање и повеќе подобрувања, благодарение на што компанијата освои водечка позиција на меѓународниот пазар.

Години подоцна, кошаркарската ѕвезда Шекил О'Нил го прави дизајнот на Reebok Shaqnosis во екстравагантен стил со ефекти на илузија.

Reebok го менуваше своето лого неколку пати, претпоследната варијанта е стилизирана буква Делта, што значи промена на вредноста на параметарот во математиката и физиката.

Компанијата Рибок беше купена од Адидас во 2005 година за огромна сума од 3,8 милијарди долари.

Брендот избира за амбасадори, покрај познатите спортисти и ѕвезди на светскиот шоубизнис, како Џеј Зи, со кого ја создадоа колекцијата облека S.Carter.

Амбасадор на брендот од 2017 година е пејачката Аријана Гранде. Нина Добрев и индискиот боливудски актер Варун Даван неодамна потпишаа договори со компанијата. Во 2021 година, Cardi B направи колекција на патики инспирирана од Њујорк.

Во последниве години, Reebok посвети посебно внимание на развојот на серија спортски патики и за бебиња и за деца.

Дозволете му на вашето дете да спортува по желба, дозволете му да ја почувствува леснотијата да си игра со спортските патики Reebok. Покажете му ги игрите од вашето детство!

По фасцинантната приказна, дојдете во нашата продавница во Сити мол да го погледнете специјалниот избор на детски патики Reebok!

Коментари

Оваа статија сеуште нема коментари

Остави коментар

Блог

Блог

Reebok Детски патики

Reebok Детски патики

Спортски обувки за незаборавни авантуриСреќни сме што можеме да ве задоволиме со уште една нова категорија во асортиманот на нашата продавница во Скопје С Спортски обувки за незаборавни авантуриСреќни сме што можеме да ве задоволиме со уште една нова категорија во асортиманот на нашата продавница во Скопје С 2022-07-24T12:49:41+02:00 Reebok Детски патики

<h1><span style="font-size: 14pt;">Спортски обувки за незаборавни авантури</span></h1> <p>Среќни сме што можеме да ве задоволиме со уште една нова категорија во асортиманот на нашата продавница во Скопје Сити Мол - <a href="https://k-k.mk/selection/reebok">Reebok детски патики</a>!</p> <p>За вас направивме посебен избор од колекцијата на светскиот бренд за спортски патики Reebok!</p> <p>Нашиот избор вклучува Royal Prime, Rush Runner, XT Sprinter и други хит модели!</p> <p>За трчање, играње со топка, тенис, качување, футбал или само прошетка во природа, детските патики Reebok ќе бидат верен и постојан пријател на вашето дете. Неверојатно лесни и удобни, со мрежести ткаенини за дишење и погодни за секоја авантура!</p> <p>Историјата на брендот</p> <p>Возбудливата приказна на REEBOK е погодна за долгометражен филм. Во далечната 1895 година, Џозеф Вилијам Фостер го основал брендот J.W.Foster, фокусирајќи се на атлетските патики за трчање. Така се роди првиот дизајн кој остана во историјата под името &bdquo;Foster's Running Pumps&ldquo; или буквално преведено &ndash; Лесни патики за трчање. Специфичната работа за овие патики е тоа што имаат шила напред, што им помага на тркачите со тоа што ги прави постабилни и поефикасни. Олимписките спортисти најмногу ги носат овие патики, а на престижните почести на брендот се додава и златниот медал на Харолд Абрахамс од Велика Британија, кој со нив победи на летните олимписки игри во Париз.</p> <p>Во 1958 година, внуците на основачот на компанијата, Џо и Џеф Фостер, ја преименуваа компанијата, со брендот Reebok кој го знаеме и денес, што значи еден вид африканска антилопа.</p> <p>Амблематичниот модел на брендот е роден во 1982 година и е наречен New Port Classic (NPC). Патиката е изработена од висококвалитетни материјали, има класичен дизајн и е лесна како пердув.</p> <p>За време на бумот на аеробик во 1980-тите, ѕвездите како Сибил Шеперд ја шокираа публиката на Еми наградите во 1985 година појавувајќи се во долг црн фустан и светло портокалови патики на Reebok. Зошто да не?</p> <p>Од 1986 до 2014 година, компанијата воведе многу иновации како што се Системот за враќање на енергијата (ERS) - систем сличен на амортизерите и зафаќање на механичката енергија при стапнување и враќање на импулсот на тркачот, DMX за поминување воздух низ патиката, Хексалит - систем за амортизирање и повеќе подобрувања, благодарение на што компанијата освои водечка позиција на меѓународниот пазар.</p> <p>Години подоцна, кошаркарската ѕвезда Шекил О'Нил го прави дизајнот на Reebok Shaqnosis во екстравагантен стил со ефекти на илузија.</p> <p>Reebok го менуваше своето лого неколку пати, претпоследната варијанта е стилизирана буква Делта, што значи промена на вредноста на параметарот во математиката и физиката.</p> <p>Компанијата Рибок беше купена од Адидас во 2005 година за огромна сума од 3,8 милијарди долари.</p> <p>Брендот избира за амбасадори, покрај познатите спортисти и ѕвезди на светскиот шоубизнис, како Џеј Зи, со кого ја создадоа колекцијата облека S.Carter.</p> <p>Амбасадор на брендот од 2017 година е пејачката Аријана Гранде. Нина Добрев и индискиот боливудски актер Варун Даван неодамна потпишаа договори со компанијата. Во 2021 година, Cardi B направи колекција на патики инспирирана од Њујорк.</p> <p>Во последниве години, Reebok посвети посебно внимание на развојот на серија спортски патики и за бебиња и за деца.</p> <p>Дозволете му на вашето дете да спортува по желба, дозволете му да ја почувствува леснотијата да си игра со спортските патики Reebok. Покажете му ги игрите од вашето детство!</p> <p>По фасцинантната приказна, дојдете во нашата продавница во Сити мол да го погледнете специјалниот избор на детски патики Reebok!</p>

, , , ,
Споредба на продукти