Поврзи се со нас:
071 219 955

Светскиот тренд Mini Me

May/11/2021

Светскиот тренд Mini Me

Сигурно веќе имате слушнато за трендот Mini Me, кој е голем хит и кај нас. Облекувањето на ист начин како и вашето мало богатство е фасцинантно и дефинитивно го привлекува вниманието. Тоа е исто така разигран начин да ја искажете својата љубов и блискост. Има ли нешто послатко од вашата ќерка да биде во ист пролетен фустан и убава капа како вас, на пример? Или покрај вашите обувки да имате минијатурни копии од истите? Да не спомнувам дека и децата се осеќаат убаво, кога ги гледаат и им се восхитуваат, но не помалку од мама. 😊 Задоволството е на повеќе нивоа - вие го осветлувате светот околу вас, а насмевките на познаници и странци ве наградуваат. Пробајте и уверете се!

Се тргнува од ѕвездите 

Се разбира, како и со се што е актуелно, и во овој случај акцентот е на нашите омилени познати личности. Големите модни дизајнери сега редовно создаваат минијатурни копии на нивните модели - од casual аутфити до елегантни. Толку често сме сведоци на одличните настапи на Mini Me и во секојдневниот живот и на црвениот тепих.

Особено убави се оние, кои се многу слични на своите деца и облеката дополнително го истакнува тоа. Или кога ќе облечат многу мало бебе исто како и самите тие. Редовно може да ги забележите Дејвид Бекам, Кети Холмс и Бијонсе со нивните мали копии, како и Синди Крафорд, Ким Кардашијан ... списокот е долг. Користете ги нивните идеи како почетна точка и инспирација.

Mini Me во различните стилови

Од вас зависи колку често и точно како ќе се забавувате со трендот Mini Me. Создадете расположение за време на викендот, со одење на велосипед или играње тенис во исти спортски тимови, на пример. Или земете го малото од градинката и потоа очекувајте со денови да зборувате за вашиот одличен вкупен стил. Што се однесува до свечените прилики - ако се појавите во исти елегантни фустани за роденден, свадба ... ефектот ќе биде навистина впечатлив. Додаваме, и дека малите се неописливо слатки кога се во костум или „топчеста тоалета“. И дека камерите ќе ја запечатат таа меморија засекогаш.

Обувките се одличен додаток или возбудлив акцент на секоја облека и стил. За да бидете во склад со најновите трендови, ја создадовме за вас нашата линија Mini Me, која вклучува од спортски обувки до дизајнерски модели и чизми - за различни прилики и расположенија. Линијата е исто така можност да се почувствува беспрекорниот квалитет и удобноста поставена во сите наши мали модели. Ваше е да излезете со одлични комбинации и да се забавувате, со или без повод!

Mini Me варијанти за целото семејство

Со Mini Me можете да ја ослободите вашата фантазија и да создадете вистински уникатни комбинации. Кога ќе слушнеме за овој тренд, најпрво замислуваме мајка и мала принцеза, но идеите не застануваат тука. Зошто да не ги вклучиме татковците и да бидеме тројца, четворица, колку што сакаме? 😊 Или да ги мешаме комбинациите - малечката да биде како мама и малата да биде како тато. Ако не ви се допаѓа идејата да бидете исти од горе надолу или немате време за тоа, поневнимателен, односно полесен избор е само да го навестите трендот. Со бои и дезени, со дезени или со еден елементи. Одлична опција е да ги имате точно истите обувки - тие секогаш се забележуваат и е страшно симпатично кога мини ногата е ваша комплетна копија. 

Нов израз на блискост и љубов или конспиративен план за импресионирање ... Дали малиот ќе носи јакна и машна или ќе бидете со ист весел принт како неговиот, ѕвездениот ефект и забава се загарантирани! Задоволни сме да им помогнеме на вашите планови со нашите разновидни и убави модели на обувки. И, имаме опции за комбинации помеѓу сите членови на семејството.

Коментари

Оваа статија сеуште нема коментари

Остави коментар

Блог

Блог

Светскиот тренд Mini Me

Светскиот тренд Mini Me

Сигурно веќе имате слушнато за трендот Mini Me, кој е голем хит и кај нас. Облекувањето на ист начин како и вашето мало богатство е фасцинантно и дефинитив Сигурно веќе имате слушнато за трендот Mini Me, кој е голем хит и кај нас. Облекувањето на ист начин како и вашето мало богатство е фасцинантно и дефинитив 2021-05-11T12:18:12+02:00 Светскиот тренд Mini Me

<p>Сигурно веќе имате слушнато за трендот <strong>Mini Me</strong>, кој е голем хит и кај нас. Облекувањето на ист начин како и вашето мало богатство е фасцинантно и дефинитивно го привлекува вниманието. Тоа е исто така разигран начин да ја искажете својата љубов и блискост. Има ли нешто послатко од вашата ќерка да биде во ист пролетен фустан и убава капа како вас, на пример? Или покрај вашите обувки да имате минијатурни копии од истите? Да не спомнувам дека и децата се осеќаат убаво, кога ги гледаат и им се восхитуваат, но не помалку од мама. 😊 <strong>Задоволството е на повеќе нивоа - вие го осветлувате светот околу вас, а насмевките на познаници и странци ве наградуваат.</strong> Пробајте и уверете се!</p> <h2>Се тргнува од ѕвездите&nbsp;</h2> <p>Се разбира, како и со се што е актуелно, и во овој случај акцентот е на нашите омилени познати личности. <strong>Големите модни дизајнери сега редовно создаваат минијатурни копии на нивните модели - од casual аутфити до елегантни</strong>. Толку често сме сведоци на одличните настапи на Mini Me и во секојдневниот живот и на црвениот тепих.</p> <p>Особено убави се оние, кои се многу слични на своите деца и облеката дополнително го истакнува тоа. Или кога ќе облечат многу мало бебе исто како и самите тие. Редовно може да ги забележите Дејвид Бекам, Кети Холмс и Бијонсе со нивните мали копии, како и Синди Крафорд, Ким Кардашијан ... списокот е долг. <strong>Користете ги нивните идеи како почетна точка и инспирација.</strong></p> <h2><span>Mini Me во различните стилови</span></h2> <p><span><img alt="" src="https://cdncloudcart.com/15473/files/image/002_3_.png" /></span></p> <p><span>Од вас зависи колку често и точно како ќе се забавувате со трендот Mini Me. Создадете расположение за време на викендот, со одење на велосипед или играње тенис во исти спортски тимови, на пример. Или земете го малото од градинката и потоа очекувајте со денови да зборувате за вашиот одличен вкупен стил. Што се однесува до свечените прилики -<strong> ако се појавите во исти елегантни фустани за роденден, свадба ... ефектот ќе биде навистина впечатлив.</strong> Додаваме, и дека малите се неописливо слатки кога се во костум или &bdquo;топчеста тоалета&ldquo;. И дека камерите ќе ја запечатат таа меморија засекогаш.</span></p> <p><span>Обувките се одличен додаток или возбудлив акцент на секоја облека и стил. За да бидете во склад со најновите трендови, ја создадовме за вас нашата линија <a href="https://k-k.mk/category/patiki-femili-1">Mini Me</a>, која вклучува од спортски обувки до дизајнерски модели и чизми - за различни прилики и расположенија. Линијата е исто така можност да се почувствува беспрекорниот квалитет и удобноста поставена во сите наши мали модели. Ваше е да излезете со одлични комбинации и да се забавувате, со или без повод!</span></p> <h2><span>Mini Me варијанти за целото семејство</span></h2> <p><span><img alt="" src="https://cdncloudcart.com/15473/files/image/002_2.png" /></span></p> <p><span>Со <strong>Mini Me</strong> можете да ја ослободите вашата фантазија и да создадете вистински уникатни комбинации. Кога ќе слушнеме за овој тренд, најпрво замислуваме мајка и мала принцеза, но идеите не застануваат тука. Зошто да не ги вклучиме татковците и да бидеме тројца, четворица, колку што сакаме? 😊 Или да ги мешаме комбинациите - малечката да биде како мама и малата да биде како тато. Ако не ви се допаѓа идејата да бидете исти од горе надолу или немате време за тоа, поневнимателен, односно полесен избор е само да го навестите трендот. Со бои и дезени, со дезени или со еден елементи. <strong>Одлична опција е да ги имате точно истите обувки - тие секогаш се забележуваат и е страшно симпатично кога мини ногата е ваша комплетна копија.</strong>&nbsp;</span></p> <p><span>Нов израз на блискост и љубов или конспиративен план за импресионирање ... Дали малиот ќе носи јакна и машна или ќе бидете со ист весел принт како неговиот, ѕвездениот ефект и забава се загарантирани! Задоволни сме да им помогнеме на вашите планови со нашите разновидни и убави модели на обувки. И, имаме опции за комбинации помеѓу сите членови на семејството.</span></p>

Споредба на продукти