Поврзи се со нас:
071 219 955

Мени
Мени

Сортирање

Производители

Вид

Ценовен дијапазон

броеви:

ДЕТСКИ ТОПЛИНКИ

ДЕТСКИ ТОПЛИНКИ

Непроценлив совет при избор на детски топлинки за секоја возраст и секоја сезона Во студените денови, кога децата не можат да одат дома боси, им требаат детски топлинки. Тие ги штитат стапалата и им даваат стабилност за време на играта. Сепак, многу родители не се сигурни дали детските топлинки се неопходни и се препорачуваат за мали деца. Причината за ова е претежно потребата малите палавковци да одат боси. За жал, ова не може да се случи цела година, па детските топлинки доаѓаат на помош. Се надеваме дека нашиот професионален совет ќе ви помогне да ги одберете вистинските детски топлинки, за да ги направат вашите деца да се чувствуваат пријатно.   Детски топлинки за мали нозе   Во раните години на неговиот развој, нозете на децата се многу меки, бидејќи се направени од 'рскавица. Сводот на стапалото се уште не е јасно дефиниран. Тоа започнува да се формира кога бебето ќе почне да учи како да оди. И за обувките и за детските топлинки, мора да се внимава точната големина, да одговараат совршено на малите стапала.   Од 0 до 2 години, измерете ги стапалата на секои 2 месеци за да бидете сигурни во точната големина на детските влечки. Од 3 до 5 годишна возраст, стапалото расте приближно 1,5 см годишно, или со други зборови, во две големини. Во овој период, измерете ги стапалата на секои 3 месеци. Бидете сигурни дека детските топлинки не се стеснуваат предвреме за да бидете сигурни дека малите стапала се чувствуваат пријатно. Од 6 до 11 годишна возраст, стапалото расте приближно 1 см годишно, а стапалото треба да се мери на секои 6 месеци. Детето прво ја достигнува својата „постојана“ големина во текот на тинејџерските години: за девојчињата тоа се случува околу 12 години, а за момчиња - околу 14 години. За сето ова време, изборот на детски топлинки треба да биде исто толку внимателен како и со обувките.   Што треба да барате во еден пар детски топлинки? Што се однесува до изборот помеѓу тоа дали детето треба да оди босо, само по чорапи или во детски топлинки, сето тоа

Непроценлив совет при избор на детски топлинки

за секоја возраст и секоја сезона

Во студените денови, кога децата не можат да одат дома боси, им требаат детски топлинки. Тие ги штитат стапалата и им даваат стабилност за време на играта. Сепак, многу родители не се сигурни дали детските топлинки се неопходни и се препорачуваат за мали деца. Причината за ова е претежно потребата малите палавковци да одат боси. За жал, ова не може да се случи цела година, па детските топлинки доаѓаат на помош. Се надеваме дека нашиот професионален совет ќе ви помогне да ги одберете вистинските детски топлинки, за да ги направат вашите деца да се чувствуваат пријатно.

 

Види повеќе:

Детски топлинки за мали нозе

 

Во раните години на неговиот развој, нозете на децата се многу меки, бидејќи се направени од 'рскавица. Сводот на стапалото се уште не е јасно дефиниран. Тоа започнува да се формира кога бебето ќе почне да учи како да оди. И за обувките и за детските топлинки, мора да се внимава точната големина, да одговараат совршено на малите стапала.

 

Од 0 до 2 години, измерете ги стапалата на секои 2 месеци за да бидете сигурни во точната големина на детските влечки. Од 3 до 5 годишна возраст, стапалото расте приближно 1,5 см годишно, или со други зборови, во две големини. Во овој период, измерете ги стапалата на секои 3 месеци. Бидете сигурни дека детските топлинки не се стеснуваат предвреме за да бидете сигурни дека малите стапала се чувствуваат пријатно. Од 6 до 11 годишна возраст, стапалото расте приближно 1 см годишно, а стапалото треба да се мери на секои 6 месеци. Детето прво ја достигнува својата „постојана“ големина во текот на тинејџерските години: за девојчињата тоа се случува околу 12 години, а за момчиња - околу 14 години. За сето ова време, изборот на детски топлинки треба да биде исто толку внимателен како и со обувките.

 

Што треба да барате во еден пар детски топлинки?

Што се однесува до изборот помеѓу тоа дали детето треба да оди босо, само по чорапи или во детски топлинки, сето тоа зависи од тоа на која површина го поминува своето време и колку е активно. Ако вашиот дом има претежно ладен под, нозете на вашето малечко ќе се чувствуваат најдобро во детските топлинки, бидејќи тие ќе ги стоплат. Еве што да барате во совршениот пар детски топлинки:

  • Ѓонот мора да биде стабилен, мек и флексибилен, за да обезбеди добра стабилност на разни површини - мермер, ламинат или паркет. Детските топлинки мора да бидат на прво место безбедни, за да не се лизне детето додека си игра дома. Детските топлинки треба да се вклопат на нозете, за да можат стапалата да се развиваат правилно без непотребно оптеретување.
  • Препорачливо е децата да носат детски топлинки направени од материјали што дишат, бидејќи нивните нозе често се потат додека играат. Одберете детски топлинки направени од памук за потоплите месеци или волна за постудените.
  • Детските топлинки треба да се прицврстуваат брзо и лесно, и да не се лизгаат додека детето игра. За таа цел, одберете ги оние со лепенки. Со нив лесно можете да ги прилагодите детските топлинки.
  • Вистинскиот број е од исклучителна важност, за да ги направите детските топлинки удобни и безбедни. Прстите на ногата никогаш не треба бидат смачкани. И петата секогаш треба да има добра поддршка.

Која големина детски топлинки треба да ги одберам за моето дете?

Кога детето носи премногу мали или преголеми детски топлинки, ова може да доведе до можно оштетување на стапалата, 'рбетот и целокупното одење. Кога барате точен број на детски топлинки, проверете дали се долги 10-15 мм од должината на стапалото. Ова ќе се погрижи прстите да имаат доволно простор за слободно движење.

 

Имајте на ум дека тестот за палец на прстите на детето кај детските топлинки не е сигурен. Причината? Повеќето деца инстинктивно ги стискаат прстите кога вршите притисок. За да ја дознаете точната големина на детските влечки, најдобро е да го измерите стапалото, може да го нацртате на парче хартија, за полесно да го измерите.

 

Друг корисен совет за мерење на детски топлинки - направете го тоа попладне. Во текот на денот, нозете малку отекуваат, така што попладневните часови се најпогодни  за мерење и на обувки и на детски топлинки. Секогаш постои можност да ја посетите специјализираната продавница за обувки и да го користите мерачот во неа. Таму исто така ќе добиете корисни стручни совети за избор на детски топлинки.Какви детски топлинки да одберам за во лето?

 

Не сакате нозете на вашето дете да бидат испотени или валкани, додека шета низ куќата во топлите денови, нели? Затоа препорачуваме високо квалитетни детски топлинки направени од природен памучен текстил. Лесен е, дише и ја апсорбира вишокот на влага - што значи дека потта и мирисите немаат шанси. Покрај тоа, детските топлинки направени од природни материјали се исклучително нежни за кожата, заштитувајќи ја од развој на инфекции и габи.

 

Какви детски топлинки да одберам за во зима?

 

Кога надвор е снежно и студено, нозете на вашето дете заслужуваат пријатни детски топлинки. Најдобро е ако се изработени од мека и топла волна. Да не ја заборавиме безбедноста! Детските топлинки треба да имаат стабилен, флексибилен ѓон што не се лизга. Се уште сакате децата да се чувствуваат сигурно и безбедно дома, нели?

 

Предности на детски топлинки од K&K

Брендот K&K е добро познат и кај нас но на бугарскиот пазар е од основањето во 1996 година. За време на сите овие години, нашите обувки и детски топлинки се претпочитани од родителите и децата, заради нивниот висок квалитет и интересен дизајн. Не престануваме да ги ажурираме нашите технологии во производството на обувки и детски топлинки. Ние сме водени од идејата дека секое дете заслужува да зачекори смело и да порасне здраво и среќно!

 

Секоја година развиваме нови сезонски колекции пролет-лето и есен-зима и го поминуваме целиот процес - од идејата до тестирање и лансирање на крајниот производ. Предноста на детските топлинки на K&K е што тие се создадени специјално за потребите на децата, тие се во согласност со нивната анатомија на стапалото. Кога ги создаваме, ние користиме квалитетни и високотехнолошки материјали, гарантирајќи јачина и удобност.

 

Со детските топлинки K&K секое дете си игра и го открива светот со задоволство!

 

Споредба на продукти