Поврзи се со нас:
071 219 955

Мени
Мени

Сортирање

Производители

Вид

Ценовен дијапазон

броеви:

ГУМЕНИ ЧИЗМИ

ГУМЕНИ ЧИЗМИ

Гумени чизми од линијата "3M Scotchlite Reflective Material" само во К&K во модерни пастилни бои со сјајна површина, погодни за дождливи денови. Во горни

Како да одберете детски гумени чизми и совети за одржување

Гумените чизми се дизајнирани да издржат дури и во најтешки временски услови. Тие се најдобри пријатели на децата за игри на отворено, особено во есен и пролет, кога дождовите се вообичаени. Иако гумените чизми не изгледаат како чевли на кои им треба многу грижа, вистината е малку поинаква. Погледнете ги нашите совети кои ќе ви помогнат прво да ги изберете вистинските гумени чизми за вашето дете, а потоа и како да ги одржувате.

Види повеќе:

Детските гумени чизми може да бидат тешки за чистење, особено затоа што децата сакаат да играат во локви и кал. Всушност, тие се единствените обувки, со кои би им дозволиле вакви игри, нели? Затоа на гумените чизми им треба посебно внимание да траат подолго. Погледнете ги нашите совети за професионално одржување за да направите вашите обувки да изгледаат како нови!

Гумени чизми изработени од гума или ПВЦ

Ова се најдобрите материјали за правење гумени чизми затоа што се доволно издржливи и водоотпорни. Тие лесно се справуваат со авантурите на вашите деца, одржувајќи ги нозете топли и суви во текот на денот.Одберете гумени чизми со дебели крампони

Бидејќи тие се носат претежно во дождливо и калливо време, добро е гумените чизми да имаат ѓонови со дебели крампони. Тие обезбедуваат стабилност и не се лизгаат на калливи и влажни површини.

Обрни внимание на поставата на гумените чизми

Ако гумените чизми изгледаат силно и стабилно однадвор, добро е да ги погледнете и одвнатре. Тие треба да имаат мека, топла и абсорбента постава за да бидете сигурни дека нозете на вашето дете се топли. Ослонете се на природни ткаенини. Тие не ја спуруваат кожата и и дозволуваат да дише.

Гумени чизми треба лесно да се облекуваат

Ова е многу важно за удобноста на вашето дете, како и за неговата мотивација, само да облекува и соблекува обувки. Повеќето гумени чизми се облекуваат директно, имаат врвка на горниот крај за постабилно прицврстување кон стапалото. Уверете се дека обувките не се премногу големи и не им излегуваат од стапалата, за да може детето слободно да се движи.

Одберете забавни гумени чизми

На крајот на краиштата, целта на гумените чизми е децата да можат да играат безбедно без да се грижат да се извалкаат или да се намократ. Одберете атрактивен дизајн и пастилни бои. Дозволете му на детето само да ги одбере гумените чизми, за да ги носи доброволно. Без разлика дали тие се во неговата омилена боја или со неговиот омилен лик, важно е гумените чизми да бидат удобни и да носат радост!

Еве неколку совети за правилно одржување на гумени чизми:

Гумени чизми се носат со чорапи

Бидете сигурни дека вашите деца носат чорапи пред да облечат гумени чизми. Освен што им е попријатно, чорапите го намалуваат создавањето бактерии и лошиот мирис. Бактериите можат да предизвикаат плускавци и рани на нозете, а состојбата на гумени чизми може да се влоши исклучително брзо. Чорапите ја апсорбираат вишокот на влага и ги одржуваат стапалата и обувките чисти по секое користење.

Исчистете ги гумените чизми по секое користење

Знаеме дека ова може да биде многу досадно, но задолжително е да се чистат гумените чизми по употребата, доколку сакате да ги одржувате здрави и убави подолго време. Ако почекате да ги измиете пред следното носење, ќе мора многу посилно да триете за да им го вратите оригиналниот сјај.

Не ги изложувајте гумените чизми на екстремни температури

Ова значи дека гумените чизми не треба да се чуваат на премногу топло или премногу ладно место, бидејќи тоа може негативно да влијае на материјалите од кои се направени. Ако ги оставите обувките да се исушат на сонце, направете го тоа попладне кога не е толку силно сонцето. Ако гумените чизми се сушат дома, оставете ги на проветрено место за да се исушат побрзо. Во спротивно, може да се појават непријатни мириси.

Исчистете ги гумените чизми со мека крпа и вода со сапуница

Ако гумените чизми се многу валкани, можете да ги натопите некое време во вода со сапуница. Потоа избришете ја нечистотијата со мека крпа или сунѓер и на крај исплакнете темелно со вода. Ако сакате да го задржите природниот сјај на гумените чизми подолго, прашајте ја продавницата со какви детергенти и масла може да ги негувате за да бидете сигурни дека нема да им наштетите.

Измијте ги гумените чизми и одвнатре

На прв поглед, може да изгледа дека надворешното чистење дека е многу поважно за одржување на гумени чизми. Сепак, тоа воопшто не е така. Користете мека, влажна крпа за да ја отстраните нечистотијата од внатрешноста на чевлите. На овој начин ќе бидете сигурни дека тие се целосно чисти и безбедни за нивното следно користење!

Темелно исчистете ги гумените чизми по завршувањето на сезоната

Откако ќе заврши сезоната за гумени чизми, добро е да ги исчистите темелно, да ги оставите да се исушат совршено и да ги чувате до следната сезона. Ова ќе им го продолжи рокот на користење.

Видови гумени чизми од Кеги Колев

Нашите гумени чизми се специјално дизајнирани и темелно тестирани за да издржат влага, дожд и силен дожд. Секој пар има текстилен антибактериски слој и мека влошка што се отстранува одвнатре.

Гумените чизми од колекцијата "Cool Kids" имаат сјајна површина како огледалото. Ова ги прави исклучително погодни за врнежливи денови. На врвот на во горниот дел има рефлектирачка лента што свети во мракот. Длабоките крампони на ѓонот даваат стабилност што им е потребна на децата, дури и кога се во контакт со калливи и влажни површини.

Гумените чизми од линијата "Scotchlite Reflective Material", исто така, имаат сјајна површина на огледало, имаат рефлектирачка лента, како и врвка за постабилно прицврстување на телето. Нивните ѓонови имаат длабоки крампони и гарантираат стабилност, дури и на екстремно влажни површини.

Високиот квалитет на гумените чизми е зачуван и во линијата „Омилени ликови на Дизни“, која се одликува со привлечен дизајн и бои. Таа е една од омилените кај децата. На горниот дел, гумените чизми имаат врвка со клуч за брзо и лесно облекување, како и за постабилно прицврстување на ногата.

Погледнете ги различните видови на детски гумени чизми што ги нудиме на нашата веб-страница и добредојдојдовте во нашите продавници! Дајте им на вашите деца безгрижни игри без да се грижите за времето надвор!

Споредба на продукти