Поврзи се со нас:
071 219 955

Мени
Мени

Сортирање

Производители

Вид

Ценовен дијапазон

броеви:

ОБУВКИ

ОБУВКИ

Како да изберете обувки за девојчиња? Практичен совет за родителите Изборот на обувки за малите деца е тешка задача, особено обувки за девојчиња. Освен што треба да се чувствуваат пријатно во својот нов пар обувки, малите принцези сакаат тие да бидат модерни и убави. Колку повеќе растат, толку повеќе им станува се поважно какви обувки да одберат. При изборот на вистинскиот модел на обувки за девојчиња, треба да разгледате многу работи. Најважно е да се комбинираат функционалноста, безбедноста и модерниот дизајн. Се надеваме дека нашите професионални совети ќе ви помогнат полесно да се ориентирате во светот на обувките за девојчиња! Точниот број - тајната на удобни обувки за девојчиња Мерењето на стапалата е суштински дел од купувањето обувки за девојчиња. Помеѓу 0 и 4 години, стапалата на децата растат во просек за 2 големини годишно. Затоа е добра идеја да ги измерите стапалата пред да започнете да барате обувки за девојчиња. Бидете сигурни да го правите ова на секои 6-8 недели, бидејќи на оваа возраст обувките се менуваат на секои три месеци. Од една страна, бидејќи ногата расте, од друга - заради промена на годишните времиња. Од 4 до 8 години, стапалата на децата се зголемуваат во просек за 1 број годишно, затоа бидете подготвени дека не можете да поминете две лета со исти обувки за девојчиња. Обувки за девојчиња според возраста Откако детето ќе оди стабилно, му требаат неговите први обувки за прошетки и игри. Првите обувки за девојчиња треба да дишат, да се со силен, но флексибилен ѓон. Тие мора да обезбедат сигурна поддршка, да го држат глуждот и да бидат лесни за облекување. Во предучилишна возраст, обувките за девојчиња треба да бидат многу потрајни, бидејќи тогаш децата се исклучително активни. Обувките треба да имаат одлична стабилност на разни површини, да не пропуштаат вода и да бидат пријатни за носење во текот на целиот ден. Кога малата дама ќе почне да оди на училиште, одберете функционални обувки за девојчиња. На детето ќе му требаат спортски или спор

Како да одберете обувки за девојчиња?

Практичен совет за родителите

 

 

Изборот на обувки за малите деца е тешка задача, особено обувки за девојчиња. Освен што треба да се чувствуваат пријатно во својот нов пар обувки, малите принцези сакаат тие да бидат модерни и убави. Колку повеќе растат, толку повеќе им станува се поважно какви обувки да одберат. При изборот на вистинскиот модел на обувки за девојчиња, треба да разгледате многу работи. Најважно е да се комбинираат функционалноста, безбедноста и модерниот дизајн. Се надеваме дека нашите професионални совети ќе ви помогнат полесно да се ориентирате во светот на обувките за девојчиња!

 

Види повеќе:

Точниот број - тајната на удобни обувки за девојчиња

 

Мерењето на стапалата е суштински дел од купувањето обувки за девојчиња. Помеѓу 0 и 4 години, стапалата на децата растат во просек за 2 големини годишно. Затоа е добра идеја да ги измерите стапалата пред да започнете да барате обувки за девојчиња. Бидете сигурни да го правите ова на секои 6-8 недели, бидејќи на оваа возраст обувките се менуваат на секои три месеци. Од една страна, бидејќи ногата расте, од друга - заради промена на годишните времиња. Од 4 до 8 години, стапалата на децата се зголемуваат во просек за 1 број годишно, затоа бидете подготвени дека не можете да поминете две лета со исти обувки за девојчиња.

 

Обувки за девојчиња според возраста

 

Откако детето ќе оди стабилно, му требаат неговите први обувки за прошетки и игри. Првите обувки за девојчиња треба да дишат, да се со силен, но флексибилен ѓон. Тие мора да обезбедат сигурна поддршка, да го држат глуждот и да бидат лесни за облекување.

 

Во предучилишна возраст, обувките за девојчиња треба да бидат многу потрајни, бидејќи тогаш децата се исклучително активни. Обувките треба да имаат одлична стабилност на разни површини, да не пропуштаат вода и да бидат пријатни за носење во текот на целиот ден.

 

Кога малата дама ќе почне да оди на училиште, одберете функционални обувки за девојчиња. На детето ќе му требаат спортски или спортско-елегантни обувки, како и од еден пар елегантни обувки за девојчиња. На оваа возраст, за децата е исклучително важно како другите ги доживуваат, па освен што се удобни и сигурни, обувките за девојчиња треба да бидат убави и со модерен дизајн.

 

Што да барате во обувките за девојчиња?

 

Квалитетните обувки за девојчиња помагаат за правилен развој на телото и држењето на телото, затоа не правете компромис со нив. Без разлика дали се лежерни или поформални, тие треба да ги имаат следниве карактеристики за вашето дете за да може да се чувствува пријатно во нив.

 

 • Обувките за девојчиња треба да имаат флексибилен и нелизгачки ѓон кој обезбедува добра сабилност и надвор но и во затворени простории.
 • Одберете обувки за девојчиња изработени од лесни и природни материјали кои не ги потат нозете и им овозможуваат да дишат.
 • Обувките за девојчиња треба да ги следат природните облини на стапалата и да обезбедуваат стабилна поддршка.
 • Обувките за девојчиња треба да бидат лесни и да не го попречуваат движењето. Тие треба да бидат што е можно поблиску до чувството дека одите бос.
 • Ортопедските обувки за девојчиња се препорачуваат само во случаи кога постои утврден медицински проблем што треба да се третира.
 • Обувките за девојчиња треба да бидат во чекор со модните трендови. Земете го во предвид мислењето на детето при изборот, за да ги носат со задоволство и доверба.

 

Како да го одберете вистинскиот број на обувки за девојчиња?

 

Еве неколку практични совети кои ќе ви помогнат да ги пронајдете обувките со вистинска големина за девојчиња:

 • Купувајте доцна попладне - стапалата отекуваат во текот на денот и само тогаш ќе бидете сигурни дека обувките за девојчиња нема да бидат премногу мали следниот ден.
 • Измерете го стапалото на детето – не е важна само должината на стапалото, туку и нејзината ширина. Ако обувки за девојчиња имаат влошки што можат да се отстранат, измерете дали одговараат на вашето дете. Ако не - следете ги земените димензии.
 • Измерете ги обувките за девојчиња со чорапите што ќе ги носат –понекогаш родителите прават грешка што мерат обувки со потенки или подебели чорапи, што го попречува вистинскиот избор.

Видови обувки за девојчиња

 

Овде ќе ве запознаеме со најчестите видови обувки за девојчиња, кои се потребни на секое дете:

 

 • Спортски обувки за девојчиња – тие се одлични за секоја возраст, но им се најпотребни на помладите деца кои неодамна прооделе и им требаат исклучително удобни и стабилни обувки. Со спортски обувки за девојчиња, малата принцеза може да игра, да трча, да оди на прошетка или во градинка. Кај поголемите девојчиња, спортските обувки се одлични за на училиште или за активности на отворено.
 • Спортско-елегантни обувки за девојчиња – тие се претпочитаат за деца над 4 години. Тие се универзални и можат да се носат секој ден. Лесно се комбинираат со различна гардероба. Спортско-елегантните обувки за девојчиња се погодни и за во градинка и за на училиште.
 • Елегантни обувки за девојчиња – тие се одлични за посебна пригода кога детето е во свечена облека. При изборот на нив, не потпирајте се само на изгледот. Запомнете дека обувките за девојчиња на прво место треба да бидат удобни за да не предизвикаат болка и непријатност.
 • Дизајнерски чевли за девојчиња – ако сакате вашата мала принцеза да биде различна и неодолива, може да се осигурате на нив. Дизајнерските обувки за девојчиња можат да бидат и спортски и елегантни. Тие имаат неповторлив стил и секогаш оставаат добар впечаток. Покрај привлечна визија, тие нудат и многу потребна удобност.

 

Обувки за девојчиња од K&K

 

Без разлика дали вашето дете неодамна проодело, оди во градинка или оди на училиште, кај нас ќе најдете обувки за девојчиња од сите возрасти и за сите прилики! Нашата компанија каде се произведува K&K има повеќе од 25 години искувство во оваа област и е меѓу најпопуларните на пазарот за детски обувки за девојчиња и момчиња.

 

За деца помеѓу 4 и 6 години нудиме обувки со гумени ѓонови отпорни на абење, кои имаат добра стабилност на различни површини. Преовладуваат спортски обувки за девојчиња со прерамки и со лепенки, кои даваат уникатна удобност при движењето.

 

За деца на училишна возраст нудиме обувки кои што носат удобност и целодневна заштита на стапалата. Ние користиме природна постава, флексибилни ѓонови и материјали кои дишат. Посебно внимание посветуваме на дизајнот на обувки за девојчиња за да остане во чекор со светските модни трендови.

 

Ако го барате најдоброто за вашето мало девојче, верувајте во нашето искуство и професионалност!

Споредба на продукти